24/7 WhatsAPP ONLINE +90532 376 3750
Prof. Dr. Ümit TAŞKIN

BLEPHEROPLASTİ

WhatsAPP ile Görüş

BLEPHEROPLASTİ – GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Göz kapağı estetiği, üst ve alt göz kapaklarının görünümünü veya işlevselliğini iyileştirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu işlem, yaşlanma belirtileri, genetik faktörler, travma veya diğer faktörler nedeniyle oluşan göz kapağındaki sarkma, torbalanma, kırışıklık gibi durumları düzeltmek amacıyla gerçekleştirilir. Göz kapağı estetiği, üst göz kapakları için blefaroplasti adı verilen işlemle veya alt göz kapakları için yapılan alt blefaroplasti ile uygulanabilir.

Üst Blefaroplasti: Üst blefaroplasti, üst göz kapağında bulunan fazla deri, sarkma veya yağ birikimi gibi durumları düzeltmek için yapılır. Operasyon sırasında, göz kapağının doğal katlanma hattı boyunca yapılan kesilerle fazla deri ve gerekiyorsa yağ dokusu çıkarılır veya yeniden şekillendirilir. Bu işlem, gözlerin daha genç, daha taze ve daha dinamik görünmesini sağlar.

Alt Blefaroplasti: Alt blefaroplasti, alt göz kapağında bulunan torbalanma, sarkma, kırışıklık gibi estetik sorunları düzeltmek için yapılır. Bu işlem genellikle göz altındaki yağın çıkarılması veya yeniden dağıtılması yoluyla gerçekleştirilir. Cilt altındaki fazla deri düzeltilir ve alt göz kapağındaki görünüm gençleşir.

Göz kapağı estetiği genellikle lokal anestezi altında yapılır, ancak bazen genel anestezi de tercih edilebilir. Operasyon sonrası, genellikle birkaç gün içinde şişlik, morluk ve hafif rahatsızlık olabilir. İyileşme süreci kişiden kişiye farklılık gösterebilir, ancak genellikle birkaç hafta içinde tam iyileşme ve istenen sonuçların görünmesi beklenir.

Göz kapağı estetiği operasyon sırasında olabilecek riskleri arasında enfeksiyon, aşırı kanama, geçici görme bulanıklığı, duyusal değişiklikler, iyileşme sürecinde sorunlar ve istenmeyen kozmetik sonuçlar bulunabilir. Bunların yaşanmaması için bütün operasyonlarımızı maximum profesyonellikte yapıyor ve operasyon sonrası sizleri çok iyi bir şekilde yönlendiriyoruz.

 

WhatsAPP Online GÖRÜŞME

WhatsAPP Online Form

PROF. DR. ÜMİT TAŞKIN

DİĞER MEDİKAL ESTETİK KATEGORİLERİMİZ

I was born in Antalya in 1974.

 

I lived in Antalya in the first, middle and high school years. In 1990 I started Marmara University Faculty of Medicine (English). In 1997, as a result of the Specialization Examination, I started to work as a specialist in the Haseki Training and Research Hospital ENT Clinic and became an expert in ENT and Head and Neck Diseases in 2001. I have worked many times in the training of many specialist students at Haseki Training and Research Hospital, Istanbul Training and Research Hospital and Bağcılar Training and Research Hospital. I got the title of Associate Professor in 2011. I was employed in Bağcılar Training and Research Hospital ENT clinic as educational officer and training officer.

He became a professor in 2018.

I am still working as a lecturer at İstanbul Gelişim University.

Throughout my academic career, I have published more than 40 foreign research articles and over 20 domestic research articles in a variety of different contexts. In addition, I have been working in 10 different animal studies.

Associate Professor Ümit Taşkın who has the certificates of Turkish ENT Qualification Board and European Board has focused on Nose Aesthetics and Facial Aesthetics together with ISTANBUL AESTHETIC company which was established in 2007 and has provided numerous domestic and international seminars, congresses, by participating in workshops, he has always developed and updated himself on this field.

In the year of 2016, he has also been active in the OTRILA clinic to provide services in aesthetics and ENT.

He has memberships in the Turkish ENT Head and Neck Association, Facial Aesthetic Association, Turkish Society of Rhinology and American Academy of Facial Plastic Surgery.